يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩

طلابی که دانش آموخته یکی از واحدهای آموزشی داخل ایران هستند، پس از تاریخ فارغ التحصیلی، در صورتی که تمامی مراحل فرآیند را با موفقیت به پایان رسانده باشند با دریافت خدمات مراجعت به کشور خود باز می گردند. در غیر این صورت جامعه المصطفی تعهدی نسبت به ایشان نخواهد داشت.


* خدمات مراجعت:
علی الاصول هر دانش آموخته باید برای ایفای وظایف دینی و اجتماعی در قبال هموطنان خود به کشورش مراجعت نماید و المصطفی با عنایت به این ضرورت از عزیزانی که تصمیم به بازگشت داشته باشند حمایت های مادی و معنوی متنوعی را مقرر نموده است از قبیل:
1. هزینه بلیت بازگشت دانش آموخته و خانواده اش ؛
2. کمک هزینه بازگشت؛
3. کمک هزینه ارسال کتاب و اقلام فرهنگی؛
4. معرفی به دفاتر مراجع عظام جهت استمرار دریافت شهریه در صورت موافقت آن دفاتر (بر اساس ضوابط مربوطه)؛

 ضمنا اطلاع رسانی و معرفی توانمندی های دانش آموختگان مراجعت کننده به نمایندگان جامعه المصطفی در کشورها جهت استفاده از ظرفیت های این عزیزان یکی دیگر از اقداماتی است که صورت می گیرد.

* خدمات اقامت
فعالان آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تبلیغی مشروط به این که دانش آموخته سطح 3 یا  4 بوده ؛ و سایر شرائط مندرج در آئین نامه فرآیند دانش آموختگی را دارا باشند امکان تمدید اقامت در ایران را خواهند داشت، به این افراد عنوان «دانش آموختگان مقیم فعال» اطلاق می شود.
دانش آموختگان مقیم فعال در داخل ایران تنها از خدمات عمومی شامل اقامت، شهریه و تسهیلات مرکز خدمات بهره خواهند برد و لیکن فعالانی که حداقل نه ماه در سال به کشور خود یا در کشور ثالث رفت و آمد داشته و در آن جا فعالیت می نمایند علاوه بر خدمات عمومی، از خدمات اختصاصی یعنی نصف هزینه مسکن و تمدید رایگان گذرنامه و اقامت نیز برخوردار می شوند.
به همین منظور، مدیریت ارتباطات و بین الملل واحد آموزشی از دانش آموختگان سطح 3 یا 4 ؛ برای تعیین وضعیت آینده شان دعوت می کند.
در صورت عدم مراجعه دانش آموخته، به شکل خودکار مشمول اعمال ماده ۲۰ آئین نامه فرایند دانش آموختگی می شود؛ یعنی المصطفی دیگر نسبت به وی مسئولیتی نخواهد داشت.

 

مجتمع آموزش عالی بنت الهدی
قم، خ انقلاب، بعد از گلزار شهدا، مجتمع آموزش عالی بنت الهدی
كدپستي: 94536 - 37158
فاكس: 00982537208978
hodainfo@miu.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي مجتمع آموزش عالی بنت الهدی ( س ) محفوظ است.
کل بازدید ها: 385359 بازدید امروز: 3