يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 


اعلام فراخوان کنگره بین المللی بزرگداشت بانو مجتهده امین

تعداد بازدید: 120

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، چهارمین کنگره بین المللی بزرگداشت مقام علمی و معنوی بانو مجتهده امین به مناسبت سی و پنجمین سالگرد رحلت بانوی اصفهانی با همکاری برخی نهادهای حوزوی و دانشگاهی از جمله مجتمع آموزش عالی بنت الهدی به نمایندگی جامعة المصطفی العالمیه برگزار می شود.
این همایش از چهار محور اصلی تشکیل شده که سیره علمی و معنوی، تفسیر و علوم قرآن، نگرش فلسفی و  علمی بانو امین و زن و سلوک علمی و عملی در جهان معاصر تشکیل شده است.
زندگی نامه و خاطرات، اساتید و شاگردان بانو، مدیریت زمان و فراگیری دانش، مقام اجتهاد و نقل حدیث بانو امین، سیره علمی و سیره تعلیمی بانو امین، معرفی تألیفات بانو امین، سیره مدیریتی خانواده بانو امین و سیره اخلاقی و  اجتماعی بانو امین از جمله موضوعاتی است که در محور نخست این فراخوان اعلام شده است.
روش شناسی تفسیر مخزن العرفان، آرای خاص تفسیری بانو امین، نگرش موضوعی در مخزن العرفان، رویکرد بانو امین به مسائل جدید در مخزن العرفان و جایگاه زن و مسائل مختلف مربوط به آن در مخزن العرفان را از جمله عناوین  محور تفسیر و علوم قرآن ذکر کرد.
ریز موضوعاتی مانند رویکرد عرفانی و معنوی بانو امین، مبانی فکر فلسفی بانو امین، جایگاه عقل و قلب در اندیشه بانو امین، رویکرد خداشناسی و معنویت گرایی بانو امین، مراتب عرفان عملی از دیدگاه و سلوک بانو امین در محور سوم با عنوان نگرش فلسفی و عرفانی بانو امین این فراخوان مطرح شده است.
روش الگوگیری از سیره علمی بانو امین در دوران معاصر، روش الگوگیری از سیره عملی بانو امین در دوران معاصر، نقد و بررسی افراط و تفریط های معاصر در مورد جایگاه و رسالت زن مسلمان، نقد و بررسی فمنیسم غرب گرایانه بر اساس آرای بانو امین، آسیب شناسی حیات علمی و معنوی زنان از دیدگاه بانو امین و راهکارهای برون رفت از مشکلات زنان در دوران معاصر بر اساس اندیشه بانو امین در محور چهارم تبیین شده است.
تاریخ ارسال چکیده مقالات 10 مهر ماه امسال و ارسال مقالات پنجم آبان امسال است طلاب حداکثر یک هفته پیش از تاریخ های اعلام به معاونت پژوهش اداره خدمات پژوهش تدریس مراجعه کنند.
 
 
 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مجتمع آموزش عالی بنت الهدی
قم، خ انقلاب، بعد از گلزار شهدا، مجتمع آموزش عالی بنت الهدی
كدپستي: 94536 - 37158
فاكس: 00982537208978
hodainfo@miu.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي مجتمع آموزش عالی بنت الهدی ( س ) محفوظ است.
کل بازدید ها: 385374 بازدید امروز: 18