صفحه اصلی > نمایش اخبار 


سرمایه گذاری جدی نسبت به بانوان و خانواده در تمدن جدید

تعداد بازدید: 141

 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حاج آقای دکتر عباسی، در مراسم آغاز سال تحصیلی مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله(ع) و اسارت اهل بیت ایشان، به مصائب اسارت خاندان نبی مکرم اسلام(ص) اشاره نمود و ابراز داشت: امیدواریم همگان مشمول لطف و عنایات اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در همه مراحل زندگی باشیم.

 

وی، در ادامه، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی و تقدیر از تلاش مدیران، مسئولان، طلاب، استادان و نقش‌آفرینان حرکت مهم و ارزشمند مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، خاطرنشان کرد: عظمت و اقتداری که امروز جامعه ایران و مسلمانان از آن برخوردارند، مرهون جانبازی و ایثارگری شهدای اسلام است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حاج آقای دکتر عباسی با تأکید بر این که روز به روز بر دایره تأثیرگذاری عاشورای حسینی(ع) افزوده می‌شود، گفت: عاشورا درس‌ها و عبرت‌های فراوانی برای بشریت و به ویژه برای مسلمانان و پیروان اهل‌بیت(علیهم‌السلام) دارد تا همواره عدالت‌خواهی و تسلیم‌ناپذیری را در برابر باطل، سرلوحه زندگی خویش قرار دهیم.

 

رئیس جامعةالمصطفی با تأکید بر این که جبهه بزرگی از انسان‌های آزاده ذیل پرچم سیدالشهدا(ع) در نقطه نقطه عالم گرد آمده‌اند، یادآور شد: انقلاب اسلامی پرچم عقلانیت، معنویت و عدالت را در این جهان برافراشته و دل‌های فراوانی را در گستره عالم به این مهم سوق داده است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حاج آقای دکتر عباسی، در ادامه، اظهار داشت: به برکت ایثارگری مؤمنان و صالحان، دشمنان در برابر موج بلند انقلاب اسلامی به سوی اضمحلال حرکت می‌کنند.

 

وی با بیان این که رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) وظیفه خودسازی، جامعه‌سازی و تمدن‌سازی را مهم‌ترین هدف گام دوم انقلاب برشمرده‌اند، خاطرنشان کرد: ایجاد تمدن اسلامی و توجه به پیش‌نیازهای آن، مانند اقتدار و توسعه علمی باید مورد توجه مجموعه‌های دانشی کشور قرار گیرد.

 

وی به پیشرفت‌های علمی انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته اشاره نمود و اذعان داشت: کسانی که با علم رابطه برقرار نمی‌کنند، بر دانش‌های روز سیطره نمی‌یابند و دیگران بر آنها سلطه خواهند یافت؛ راه ارائه تمدن نوین اسلامی به بشریت، از راه توسعه علمی می‌گذرد.

 

رئیس جامعةالمصطفی با بیان این که علوم انسانی، مبنای فرهنگ‌سازی اجتماعی است، خاطرنشان کرد: جامعةالمصطفی علوم انسانی را مبتنی بر علوم اسلامی ارائه نموده و این علوم تمدن‌ساز را مورد توجه قرار داده است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حاج آقای دکتر عباسی بر نقش مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی در توسعه علوم انسانی مبتنی بر آموزه‌های الهی تأکید نمود و یادآور شد: در تمدن جدید، سرمایه‌گذاری زیادی روی بانوان و خانواده صورت گرفته است و این مهم از آسیب‌زاترین بخش‌های تمدن غربی به شمار می‌رود که به نام پیشرفت، توسعه و دفاع از حقوق زنان، جفاهای بی‌شماری به بانوان شده و آسیب‌های جدی در حوزه مباحث اجتماعی زنان ایجاد نموده است.

 

وی ارائه الگوی تازه‌ای از حضور علمی، اخلاقی و اجتماعی زن مسلمان را از اجزای مهم تمدن اسلامی برشمرد و اذعان داشت: این الگوی تازه را مراکزی مانند مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی بر عهده دارند تا با تربیت بانوانی فاضل، دانشمند، پاک و اخلاق‌مدار، بین زندگی اجتماعی، اخلاقی و خانوادگی جمع نموده، ارزش‌های معنوی را در کنار حضور تأثیرگذار و سازنده اجتماعی مورد توجه قرار دهند.

 

رئیس جامعةالمصطفی با اشاره به این که مراکز علمی، حوزه‌های علمیه و جامعةالمصطفی، به ویژه بخش‌های مربوط به بانوان، از نقش بایسته‌ای در گام دوم انقلاب اسلامی برخوردارند، تصریح نمود: جامعةالمصطفی عرصه‌های علمی خود را ناظر به وظایفی که در گام دوم انقلاب اسلامی بر عهده دارد، در شش حوزه دانشی «فقه»، «قرآن و حدیث»، «تاریخ، تمدن و سیره»، «حکمت، کلام و فلسفه»، «علوم انسانی» و نیز «زبان و فرهنگ» ترسیم نموده است.

 

وی با بیان این که جامعةالمصطفی تمام شش حوزه دانشی را برای خواهران نیز در ساحت‌هایی ویژه ترسیم نموده است، اظهار داشت: نزدیک به چهل‌درصد از فراگیران جامعةالمصطفی را بانوانی از ملیت‌های مختلف به خود اختصاص داده‌اند که افتخاری برای حوزه‌های علمیه است تا بتوانند الگوی زن متخلق، توانمند و دانشمند را ارائه دهند و ارزش‌های معنوی را در کنار حضور تأثیرگذار و سازنده اجتماعی به نمایش بگذارند.

 

برای دریافت صوت این سخنرانی کلیک نمایید.

 

 

 

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج


کل بازدید ها: 246379 بازدید امروز: 45