صفحه اصلی > نمایش اخبار 


ایمان با عزت همراه است

تعداد بازدید: 45

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حسن شکوری در مراسمی که به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسکری علیه السلام به همت اداره ارتباطات و بین الملل در حسینیه مجتمع برگزار شد، اظهار کرد: امام حسن عسکری علیه السلام به صورت مستمر تحت نظارت بودند به همین دلیل نتوانستند به حج مشرف شوند. ایشان تنها امامی هستند که حج مشرف نشدند.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که سخن از عزت به میان می آید به این معنا است که همه عزیز هستند. عزیز یعنی دارای عزت بودن و به هیچ وجه نمی توان کسی را در سیطره خود قرار داد. در آیات الهی کلمه عزت را به خداوند نسبت می دهند.

عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی بنت الهدی با بیان اینکه عزت برای خدا و پیامبر صلی الله علیه و آله است گفت: بر اساس آیات و روایات کسی که متصل به صفت ایمان شود عزتی که از جانب خدا به پیامبر صلی الله علیه و آله داده شده به این فرد نیز داده می شود بنابراین ایمان همراه عزت است.

وی عنوان کرد: انسان باید وابسته به جایی نباشد و در حیطه الهی داخل شود تا به عزت برسد. باید به انسان بیان کرد اگر دنبال عزت می گردی، پیش خدا است شخص مؤمن باید این صفت بسیار مهم که از جانب خداوند به انسان عطا شده داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای شکوری با اشاره به روایتی از امام حسن عسکری علیه السلام گفت: در این روایت بیان شده چه قدر زشت است انسان مؤمن میل، خواهش و دلبستگی داشته باشد که سبب ذلت شود و عزت را از دست بدهد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج


کل بازدید ها: 246381 بازدید امروز: 47