صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رحمت خداوند با خوش اخلاقی در چهره فرد متجلی می شود

تعداد بازدید: 55

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای سیدمحمود حسینی کاویانی در اولین جلسه از سلسله جلسات اخلاق ویژه اساتید و همکاران که در حسینیه مجتمع برگزار شد، اظهار کرد: اعمال صالح را می توان با استفاده از قرآن  و نهج البلاغه لیست کرد سپس بگویید ما می خواهیم به اعمال صالحه عمل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به غیر از قرآن، اگر کارهایی که خود می دانی خوب است بنویسید و عمل کنید، از اولیای مقرب الهی می شوید.

رئیس مجتمع آموزش عالی بنت الهدی به ذکر صفات بد و خوب پرداخت و گفت:  همه می دانیم تهمت، غیبت، بداخلاقی بد است و خوش اخلاقی خوب است ولی بخیل تر از این هستیم که تبسمی در صورت برادر دینی خود داشته باشیم و از سلام کردن به یکدیگر بخل می ورزیم.

وی خاطرنشان کرد: با خوش اخلاقی، رحمت خداوند در چهره فرد متجلی می شود. رحمت خدا پس نمی زند بلکه جذب می کند بنابراین با رحمت الهی مجذوب می شوید و رحمت خدا معرفت است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای کاویانی با اینکه انسان میل به زیبایی دارد گفت: بدی کردن سخت است. اگر رفتار خوبی در این عالم داشته باشی دریافت خوبی خواهی داشت بنابراین باید سعی کنیم در خوبی ها مسابقه بدهیم ولی به جای مسابقه در خوبی ها، در بدی ها مسابقه می دهیم.

وی خاطرنشان کرد: کار را سخت و مسیر را اشتباه می رویم در حالی که همه باید در مسیر خوب شدن و راحت کار کردن قدم بگذاریم.

رئیس مجتمع آموزش عالی بنت الهدی با بیان  اینکه یک صوت از اصوات ما در این عالم از بین نمی رود گفت: صدای زیبا در این عالم می ماند و بدانید خداوند علیم، حکیم، خبیر که تمام هستی را با  علم بی نهایت خود سامان داده سر شما را می داند و حتی از مخفی تر از سر شما نیز با خبر است.

وی با اشاره به آیات صورت عصر گفت: ایمان و عمل صالح با تواصو بالصبر و بالحق به دست می آید. می توانیم با زبان خوش و راحت ایمان افراد را زیاد کنیم و با یک نوع بدرفتاری می توانیم ایمان فرد را کم کنیم و به واسطه بد عمل کردن، بسیاری به دین بدبین شدند و به واسطه خوب عمل کردن نگرش ها تغییر کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای کاویانی خاطرنشان کرد: بوی خوش رحمت که برای خاتم النبیین و رحمت خالص در نظام است، از خود متساعد کنیم و بگذاریم دیگران رحمت را ببینند. دل مردم با رحمت گرم می شود و ایمان آنها افزایش پیدا می کند.

وی با اشاره به اهمیت توصیه به حق و صبر گفت: با این توصیه ها ایمان و عمل صالح درست می شود و اگر این توصیه ها نباشد به ایمان خود و دیگران آسیب می رسانیم.

رئیس مجتمع آموزش عالی بنت الهدی تصریح کرد: کاری کنید که محیط کاری برای شما لذت بخش باشد البته باید در نظر داشت تمام تلخی ها در گناه است در حالی که در عبادت، عبودیت و توجه به خدا به جز لذت نیست.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج


کل بازدید ها: 246377 بازدید امروز: 43