صفحه اصلی > نمایش اخبار 


دیدار با آیت الله علوی گرگانی: مجمع ویژه شناسایی نیازهای جامعه بین الملل تشکیل شود

تعداد بازدید: 108

یکی از مراجع تقلید گفت: مجمعی برای استخراج و ارسال نیازهای جامعه بین الملل باید تشکیل شود و مباحث به دفاتر مراجع ارسال شود تا راهکار مناسب در این حوزه اتخاذ و ارائه شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حضرت آیت الله سیدمحمد علوی‌گرگانی در دیدار با جمعی از مدیران مجتمع آموزش عالی بنت الهدی وابسته به جامعة المصطفی العالمیه و دست اندرکاران همایش جایگاه زن و خانواده در تحقق حیات طیبه از دیدگاه فقه مذاهب اسلامی اظهار کرد: درس آموزی در محضر اهل بیت علیهم السلام بزرگترین نعمت محسوب می شود که در این بخش درس آموزی از حضرت زهرا سلام الله علیها نیز دارای جایگاه والا و منحصر به فرد است.

وی خاطرنشان کرد: قدر و منزلت حضرت زهرا سلام الله علیها در اذهان بشریت نمی گنجد به همین علت یکی از القاب ایشان لیلة القدر است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه بهره مندی از نعمت امامت و نبوت به واسطه حضرت زهرا سلام الله علیها میسر است گفت: امام صادق علیه السلام در حدیثی فرمودند پیامبران به واسطه معرفت نسبت به مقام حضرت زهرا سلام الله علیها به مقام نبوت رسیدند.

وی با اشاره به ولایت مداری حضرت زهرا سلام الله علیها گفت: کلید حل بسیاری از مشکلات جامعه در دست حضرت زهرا سلام الله علیها است. حضرت الگوی شایسته ای برای اجتماع بشریت به ویژه بانوان محسوب می شوند بنابراین با الگوبرداری از ایشان می توان در مسیر برطرف کردن بسیاری از مشکلات جامعه گام برداشت.

آیت الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: سخنان اهل بیت علیهم السلام بر مدار حق استوار است بنابراین در صورتی که جامعه حقیقت آنها را درک کند می تواند عمل به سخنان آنها را سرلوحه خود قرار دهد.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل مجمعی برای استخراج و ارسال نیازهای جامعه بین الملل گفت: در این امر بزرگان و مدیران می توانند تبادل نظر داشته باشند تا هر چه سریع تر در این بخش راهکار ارائه و اقدام مناسب انجام شود.

انتهای پیام/

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج


کل بازدید ها: 369454 بازدید امروز: 78