صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گزارش مراسم شهادت حضرت فاطمه (سلام الله علیها)

تعداد بازدید: 27

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، مراسم عزاداری شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (سلام الله علیها) دوشنبه سیزدهم جمادی الاولی در حسینیه مجتمع آموزش عالی بنت الهدی برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای حسینی کاویانی ضمن عرض تسلیت ایام جانسوز فاطمیه فرمودند صحبت کردن راجع به حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) بسیار سخت است و با هر میزان علم،انسان نسبت به آن عاجز است؛ همانطور که بزرگان گفته اند «هزار مرتبه شستن دهان به عطر و گلاب، هنوز بردن نام‌تو کمال بی ادبی است».
حضرت استاد فرمودند ما از واکنش اهل بیت (علیهم السلام) می فهمیم چه عظمتی در وجود ایشان نهفته است... به هر حال از این باب که در حد خودمان در مجلس حضرت زهرا (سلام الله علیها) عرض ادبی کرده باشیم صحبت می کنیم. جریان بعد از پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلّم) فوق العاده عظیم و بزرگی است امام صادق (علیه السلام) فرمودند «ارتد الناس بعد النبی صل الله علیه و آله الا ثلاثة» ارتداد فطری ... که عده‌ای از آنان به مرگ جاهلی مردند و البته در این جریان ارتداد، چند نفر جان سالم به در بردند که به ترتیب مقداد، سلمان و شاید عمار یا... باشند. عده ای نیز توبه کردند و آمدند محضر حضرت علی (علیه السلام) و عذرخواهی کردند. حضرت ضمن بیاناتی فرمودند شما حتی در سرتراشیدن هم از من اطاعت نمی کنید! چطور می خواهید در جنگ کوه‌های آهن از من اطاعت کنید؟!
ایشان افزودند در چنین جریاناتی خط محو دین و محو اسلام مکرر از زبان بعضی از اشخاص نامبارک به زبان آمد و آنان برای این قضایا، مدت‌ها تلاش کرده بودند به ویژه یهودیان. در این قضیه پیچیده، عده‌ای که وجه غالب مسلمان های آن زمان بودند، کنار کشیدند و به تعبیر امام صادق (علیه السلام) که عرض شد مرتد شدند. تحمیلی که به امام علی (علیه السلام) وارد بود، در این که ساکت باشند و به سکوت بگذرانند، صد برابر آن تحمیلی بود که به امام حسن (علیه السلام) وارد شد! تحمیلی که حضرت علی (علیه السلام) راجع به آن فرمودند «صَبَرتُ، وفِی العَینِ قَذىً، وفِی الحَلقِ شَجاً»؛ فرمودند من دیدم تمام آنچه که باید به من علی بن ابیطالب برسد، غارت می‌کنند و من نشستم و نگاه کردم... به قدری این قضیه سنگین بود که خیلی از افراد طاقت نیاوردند. در معانی الاخبار از امام صادق (علیه السلام) نقل شده است که فرمودند وقتی داشتند وجود [مقدس و نازنین] حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را می زدند حضرت علی (علیه السلام) فقط نگاه می کردند! علی (علیه السلام) که کوه غیرت و یدالله بود، علی (علیه السلام) که قدرت تمام وجود مبارکشان را گرفته بود و از آن طرف، فاطمه تمام هستی علی و عزیز او بود اما مولا علی (علیه السلام) مأمور به سکوت بودند...
 
 
 
 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج


کل بازدید ها: 486300 بازدید امروز: 87