صفحه اصلی > نمایش اخبار 


جامعة المصطفی امسال نظام ارتقاء یافته آموزشی جدیدی را اجرا می کند

تعداد بازدید: 71

جامعة المصطفی امسال نظام ارتقاء یافته آموزشی جدیدی را اجرا می کند

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین عباسی در مراسم آغاز سال تحصیلی. مجتمع آموزش عالی بنت الهدی، ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(علیه السلام)، تصریح کرد: امیدواریم سال تحصیلی جدید سالی پر خیر و برکت برای تمام مدرسان و محصلان معارف ناب الهی باشد.

وی در ادامه به روایتی از امام صادق(علیه السلام) اشاره نمود و اذعان  داشت: امام صادق(علیه السلام) می فرمایند؛ «مَن تَعَلَّمَ للّه‏ وعَمِلَ للّه‏ وعَلَّمَ للّه‏ دُعِيَ في مَلَكوتِ السَّماواتِ عَظيما...»؛ هر كه براى خدا علم بياموزد و براى خدا [به آن] عمل كند و براى خدا به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمانها از او به بزرگى ياد شود.

معاون آموزش جامعه المصطفی با اشاره به این که در عالم دنیا مقامات مختلفی وجود دارد که انسان آن را ارزشمند می پندارد، در حالی که حقیقتاً حقیر هستند و هیچ عظمتی ندارند، اظهار داشت: علمی که موجب عظمت می شود، غیر از آن چیزی است که در اصطلاحات رابج استفاده می شود. علم توحید، خداشناسی و علم دین آن چیزی است، که اگر کسی بیاموزد و برای آن وقت بگذارد و بدان عمل کند، به درجات عالی معنوی دست خواهد یافت.

وی ضمن تأکید بر این که علمی که انسان بدان عمل نکند، به حجتی علیه انسان تبدیل خواهد شد، اذعان داشت: انسان باید پیش از دیگران عامل به علم خویش بوده، آن را با تمام وجود در جان خود نهادینه سازد؛ در این صورت است که علم آدمی بر دیگران نیز اثرگذار خواهد بود.

حجت الاسلام عباسی خاطرنشان کرد: کسی که در علم آموختن به دیگران، هدف دیگری جز رضایت خدا نداشته باشد و نیت خویش را خالص نماید، انسان بزرگی است که از عظمت حقیقی در عالم خلقت برخوردار است.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی با بیان این که با یک عالم بی هوش، بی شعور و بدون آگاهی رویرو نیستیم، خاطرنشان کرد: در روایات اسلامی مکرر تکرار شده که آسمان ها بر مصیبت عزای سید الشهدا(علیه السلام) محزون هستند؛ به طوری که از امام صادق(علیه السلام) نقل شده که آسمان 40 روز بر شهادت امام حسین(علیه السلام) خون گریه کرد.

معاون آموزش جامعة المصطفی العالمیة در ادامه به آیاتی از قرآن کریم اشاره نمود  و اظهار داشت: این عالم عرصه هوشیاری است و نباید نسبت به باطن و حقیقت آن غفلت داشته باشیم.

وی با بیان به این که پیام عاشورا را باید سرلوحه همه فعالیت های علمی، آموزشی و تحصیلی قرار دهیم، یادآور شد: جامعه المصطفی نظام ارتقاء یافته آموزشی جدیدی را در دستور کار خود قرار داده است، که توجه به اقتضائات عرصه های مختلف آموزشی از ویژگی های بارز آن به شمار می رود.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی ضمن اشاره به این که جامعه المصطفی در دهه گذشته، مورد توجه همه دستگاهای علمی مجامع بین المللی قرار گرفته، فعالیت های آن موضوع تحلیل های علمی است، تصریح کرد: جامعه المصطفی امروز در دنیا پرچمدار گفتمانی شناخته شده است که قرائت ناب و خالص، اعتدالی و عقل گرا را در دنیای اسلام سکان داری می کند.

معاون آموزش جامعة المصطفی العالمیة اظهارداشت: نظام آموزشی، پژوهشی و تربیتی جامعة المصطفی با محصولاتش، اعم از دانش آموختگان و یا پژوهش های علمی و دانشی شناخته می شود.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی در پایان با تأکید بر این که ساختارهای علمی و اجرایی نظام جدید آموزشی جامعه المصطفی ترسیم شده، در حال اجراست، خاطرنشان کرد: جامعه المصطفی امروز نماد یک تفکر اعتدالی، عقلانی و در عین حال الهی است که در حوزه علوم اسلامی و انسانی و در بخش های مختلف برادران و خواهران نقش آفرینی می کند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج


کل بازدید ها: 14770 بازدید امروز: 45