صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بهره گیری از ابزارهای نوین پژوهشی

تعداد بازدید: 224

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین حسینی کاویانی، رئیس مجتمع آموزش عالی بنت الهدی، صبح امروز در نشست علمی بایسته های پژوهشی در جامعه المصطفی که در حسینیه مجتمع برگزار شد، ضمن خیر مقدم به حضور فرهیختگان، مدیران، اساتید، و پژوهشگران مجتمع آموزش عالی بنت الهدی خاطرنشان کرد: قلم می تواند سرنوشت انسان ها و ملت ها و تمدن ها را تغییر دهد، ضمن تمدن آفرینی؛ تمدنی را به اضمحلال برساند.

وی در ادامه به آیاتی از قرآن کریم اشاره نمود و یادآور شد: در شأن قلم همین بس که در تفاسیر مختلف قرآنی، شخصیتی عظیمی مثل نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله را به قلم تشبیه می شود و این عظمت برای قلم و اهل قم اعتنا شود.

رئیس مجتمع آموزش عالی بنت الهدی ضمن تأکید بر قلم فرسایی در عرصه تبیین و تدوین آموزه های الهی، خاطرنشان کرد: در تاریخ علمایی را سراغ داریم که در زمان خود تأثیرات فراوانی را ایجاد نمودند، ولی به خاطر فقدان قلم فرسایی و ثبت مکتوبات علمی و اندیشه های معرفتی، در همان زمان مانده و به نسل های بعدی منتقل نشده است.

وی سوق دادن اذهان طلاب به سمت ارائه خروجی های مکتوب را مهم دانست و ابراز داشت: در زمانی که بسترهای پژوهشی آماده تر از هر زمان دیگری است، کار را برای قلم به دستان راحت تر نموده است.

حجت الاسلام والمسلمین کاویانی در ادامه به سختی های تحقیق و پژوهش در زمان هایی نه چندان دور اشاره نمود و ابراز داشت: بهره گیری از ظرفیت ابزارهای نوین پژوهشی سرعت تحقیق را افزایش می دهد، که باید طلاب با اهتمام به مطالعه بیش از پیش کتاب، به اندیشه های پژوهشی خود عمق ببخشند.

وی تربیت پژوهشگر چالشی را از اولویت های مراکز آموزشی عنوان کرد و افزود: ایجاد زمینه چالش سازی علمی در عرصه آموزشی، در شکوفایی جوانه اندیشه های پژوهشمدارانه بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

رئیس مجتمع آموزش عالی بنت الهدی با بیان این که مدل های مقابله چالش علمی ضمن تربیت طلاب به صورت نقادانه اندیشی تسرع در نتیجه گیری را رقم خواهد زد، افزود: از طلاب و پژوهشگران انتظار می رود تا روز به روز بر عمق اندیشه های پژوهشی خود بیافزایند.

وی بر برجسته سازی فعالیت های پژوهشی طلاب تأکید نمود و خاطرنشان کرد: نیاز است تا ضمن توجه به فعالیت های پژوهشی، جشنواره تخصصی را با حضور محققان و پژوهشگران مجتمع آموزش عالی بنت الهدی برگزار نماید.

حجت الاسلام والمسلمین کاویانی با بیان اینکه گروه های علمی و پژوهشی باید به صورت مستمر گزارش فعالیت های خود را ارائه نمایند، تصریح کرد: فراهم سازی مقدمات حضور طلاب و دانش پژوهان در المپیادهای علمی خارج از المصطفی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی ضمن تأکید بر توجه به فرهنگ پژوهش های دسته جمعی و گروهی، یادآور شد: پژوهش های گروهی، در عین سرعت بخشی به مباحث پژوهشی، زمینه ساز ظرفیت های جدید پژوهشی خواهد بود.

 

برای دریافت فایل صوتی سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای کاویانی  کلیک کنید.

 

 

 

 

 

  


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج


کل بازدید ها: 115493 بازدید امروز: 92