صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بررسی کتاب 20 گفتار

تعداد بازدید: 46

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، نشست تربیتی بررسی آثار استاد مطهری با موضوع بررسی کتاب بیست گفتاربا تدریس استاد هدایت برگزار شد.

حجت الاسلام هدایت، استاد سطح عالی حوزه و پژوهشگر مبانی و اصول فقه نظام در پژوهشگاه فقه نظام روح عبادت را یاد پروردگار عنوان کرد و افزود: روح عبادت این است که انسان وقتی که عبادت می‏کند، نمازی می‏خواند، دعایی می‏کند و هر عملی که انجام می‏دهد، دلش به یاد خدای خودش زنده باشد.

وی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم می‏فرماید «انَّ الصَّلوةَ تَنْهی‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَالْمُنْکرِ وَ لَذِکرُ اللَّهِ اکبَرُ» که در این آیه خاصیت نماز ذکر می‏شود، البته نماز حقیقی، نماز واقعی، نمازی که با شرایط و آداب صحیح صورت گرفته باشد.

استاد سطح عالی حوزه با اشاره به خاصیت نماز گفت: محال است که انسان نماز درست و مقبول بخواند و دروغگو باشد. محال است که انسان نماز صحیح و درست بخواند و دلش به طرف غیبت کردن برود. محال است که انسان نمازخوان درست و صحیح باشد و شرافتش به او اجازه بدهد که دنبال شراب برود، دنبال فحشاء برود، دنبال هر کار زشت دیگری برود.

وی عنوان کرد: اگر شما کوشش کنید در راه عبودیت قدم بردارید واقعاً می ‏توانید نمازی بخوانید که اگر پنج دقیقه طول می ‏کشد در تمام این پنج دقیقه فقط متوجه خدا باشید، ده دقیقه نماز می‏خوانید متوجه خدا باشید، اصلًا ذهنتان از غیر خدا به هیچ چیزی منصرف نشود.

برای دریافت فایل گزارش کامل نشست کلیک نمایید.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج


کل بازدید ها: 115531 بازدید امروز: 130