مقام معظم رهبری:

دغدغه ی فرهنگی از آن دغدغه هایی است که آدمی به خاطر آن گاهی ممکن است نصف شب از خواب بیدار شود و به درگاه خدا تضرع کند. من چنین دغدغه ای دارم.

معاونت فرهنگی - تربیتی

فعالیت های ورزشی

امروزه با توجه به پیشرفت علوم و فناوری، هر گونه تغییر جدید می تواند آثار متفاوتی را در کلیه ابعاد زندگی فردی، اجتماعی و اقتصادی انسان به وجود آورد.اما از این میان عواملی که در سلامت انسان تاثیرگذار است، از نقش ویژه ای برخوردار می باشد. امروزه به دلیل گذر اپیدمیولوژیک یعنی جایگزینی بیماری های غیرواگیردار به جای بیماری های واگیردار به دلیل کنترل عوامل بیولوژیک از یک طرف و نقش رفتارهای ناهنجار بهداشتی و سبک زندگی و شیوه های تغذیه در افزایش میزان بیماری های غیرواگیردار از طرف دیگر، لزوم تغییر نگرش در مراقبت و بهداشت با هدف حفظ و ارتقای سلامتی ضروری است.با توجه به موارد ذکر شده نقش بی تحرکی به عنوان یکی از عوامل اصلی در شیوع بیماری ها و بروز مرگ، حائز اهمیت است. بدن انسان مجموعه‌ای است که برای حرکت ساخته شده ‌است بنابراین شیوه‌زندگی بدون تحرک برای کل بدن انسان (عضلات، استخوان‌ها، قلب، ریه‌ها و سرخرگ‌ها) مضر است.   همه ما ميدانيم كه فعاليت بدني – مثل پياده روي ، دوچرخه سواري و بازيهاي مختلف باعث مي شود احساس خوبي داشته باشيد ولي فعاليت بدني منظم فوايد بسيار ديگري نيز دارد . اين كار نه تنها باعث بهبود و حفظ سلامت مي شود ، بلكه اثرات مفيد اقتصادي و اجتماعي خود را دارد . فعاليت بدني منظم به كشورها و اقتصاد كمك مي كند تا هزينه هاي مراقبت هاي بهداشتي كاهش يابد ، توليد افزايش يابد ، مدارس بهتر شوند ، غيبت از محل كار و تعويض شغل كمتر شود و مشاركت در ورزش و تفريحات سالم افزايش يابد. افزایش روزافزون تعداد باشگاه‌های ورزشی و تعداد افرادیکه در پارک‌ها می‌دوند و یا در مراکز خرید پیاده‌روی می‌کنند و همچنین تغییرات سالم در شیوه‌زندگی به منظور افزایش میزان فعالیت جسمانی، همه شواهدی بر این ادعا هستند. لازم به ذكر است با توجه به اينكه افراد حاضر در مدرسه غير ايراني مي باشند، لذا فعاليت هاي تربيت بدني و ورزش مي تواند در پيشگيري و كاهش بسياري از مشكلات ناشي از غم غربت و تنهايي موثر واقع شود.
از طرفي ورزش یکی از اموری است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده وگروه زیادی به اشکال گوناگون با آن سروکار دارند ، برخی از مردم ورزشکار حرفه ای اند و گروهی ورزشکار آماتور، گروهی طرفدار و علاقمند به ورزش و دیدن برنامه ها، مسابقات و نمایشهای ورزشی بوده و عده¬ای نیز از راه ورزش امور زندگی خویش را می گذرانند. اسلام برای سلامت انسان و نقش ورزش در ارتقاء سلامت جایگاه ویژه ای قائل بوده و در قرآن کریم هم آیاتی وجود دارد که بر اهمیت ورزش و نیرومند سازی جسم در کنار تقویت روح و بعد علمی دلالت دارد و پیامبر اعظم (ص) هم درباره حق بدن بر انسان می فرمایند : پروردگارت بر تو حقی دارد و بدنت بر تو حقی و خانواده ات نیز بر تو حقی دارد.
اسلام  همواره انسان را به ورزش در زمینه های مختلف ترغیب نموده و به موازات تقویت جنبه های علمی و ایمانی به تقویت جسمانی هم توجه نموده است . به صورتی که در قرآن بارها کلمه «اشد» از ماده شدت به معنای نیرومند شدن و « استوی» ازماده استواء به معنای کمال خلقت و اعتدال بیان گردیده که گویا یک نحوه ارتباط بین سلامتی و نیرومندی جسمانی و یاد گرفتن حکمت و دانش وجود داشته است. اداره فرهنگي موسسه بنت الهدي نيز در همين راستا و در جهت سوق دادن طلاب به فعاليتهاي ورزشي، تلاش وافري نمود كه از جمله فعاليتهاي ان مي توان به موارد ذيل اشاره نمود:
1- راه اندازي ورزشگاه موسسه و تجهيز آن با وسائل مختلف بدنسازي
2- برگزاري كلاسهاي متععد ورزشي اعم از بسكتبال، واليبال، تير و كمان، دارت، شناي مقدماتي و تكميلي،بدمينتون، كاراته و بدن سازي
3- برگزاري مسابقات مختلف شامل مسابقات داخلي و خارجي ( جام وحدت حوزه و دانشگاه،المپيادفرهنگي ورزشي جامعه المصطفي)
4- خريد و توزيع بليط استخر هاي مختلف سطح شهر اعم از استخر ياران، غدير، جامعه الزهرا
5- تعامل و همكاري با واحد آموزش موسسه جهت برگزاري واحد درسي تربيت بدني 1و 2 به صورت تئوري و عملي
6- خريد و راه اندازي دستگاه تست سلامت