يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧
صفحه اصلی > اخبار 


پیش نشست همایش "جایگاه زن و خانواده در تحقق حیات طیبه از دیدگاه فقه مذاهب اسلامی"

تعداد بازدید: 48

واحد گزارش:پیش نشست همایش "جایگاه زن و خانواده در تحقق حیات طیبه از دیدگاه فقه مذاهب اسلامی" ویژه علما و نخبگان اهل سنت استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش واحد روابط عمومی و بین الملل، در این نشست علمی که به همت معاونت پژوهش مجتمع آموزش عالی بنت الهدی و با همکاری گروه فقه و اصول مجتمع و دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان در بندرعباس برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین پروفسور شفیعی نیا عضو کمیته عملی همایش ، ضمن تبیین ضرورت برگزاری این همایش گفتند : اشتراک فقهی بین مذاهب اسلامی بالای 90 درصد است.
وی با بیان اینکه زن جایگاه بالایی در خانواده دارد گفت: دشمنان اسلام امروز به دنبال سو استفاده از جایگاه زن در خانواده هستند و ما باید این ظرفیت را تبدیل به فرصت کنیم.
حجت الاسلام دکتر شفیعی نیا با بیان اینکه بزرگان دینی ما همچون حضرت فاطمه و حضرت زینب باید امروز الگوی زنان مسلمان باشد و شخصیت همسران پیامبر اکرم همچون عایشه باید مورد احترام باشد گفت: امروز همه مسلمانان باید نسبت به خطر استکبار بی توجه نباشند و این مسئله را مهم بشمرند چرا که دشمن کمر به نابودی اسلام بسته است و تنها مذهب خاصی مدنظر آنها نیست.
وی با بیان اینکه امروز وحدت میتواند راه موفقیت مسلمانان باشد گفت: تمام مشکلات مسلمانان از جایی شروع می شود که برخی حکام عربی وحدت در برنامه آنها نیست و متاسفانه متفرق هستند.
عضو کمیته علمی همایش، با بیان اینکه همه مسلمانان از مذاهب مختلف باید صف مشترکی را ایجاد بکنند گفت: مسلمانان باید در کنار هم در برابر یهود و نصارا قرار بگیرند و نگذارند تفرقه در برابر آنها قرار بگیرد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مجتمع آموزش عالی بنت الهدی
قم، خ انقلاب، بعد از گلزار شهدا، مجتمع آموزش عالی بنت الهدی
كدپستي: 94536 - 37158
فاكس: 00982537208978
hodainfo@miu.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي مجتمع آموزش عالی بنت الهدی ( س ) محفوظ است.
کل بازدید ها: 306268 بازدید امروز: 207