يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧
صفحه اصلی > اخبار 


پیش نشست همایش بین المللی جایگاه زن و خانواده در تحقق حیات طیبه از دیدگاه مذاهب اسلامی

تعداد بازدید: 44

واحد گزارش: پیش نشست همایش جایگاه زن و خانواده در تحقق حیات طیبه از دیدگاه فقه مذاهب اسلامی ویژه علما و نخبگان اهل سنت به همت معاونت پژوهش و با همکاری گروه فقه و اصول مجتمع آموزش عالی بنت الهدی در کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش واحد روابط عمومی و بین الملل، پیش نشست همایش بین المللی جایگاه زن و خانواده در تحقق حیات طیبه از دیدگاه مذاهب اسلامی، توسط دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه با حضور استاد سید منذر حکیم و جمعی از فعالان اهل سنت در شهرکرمانشاه برگزار شد.
جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید منذر حکیم در این نشست با گرامی داشت ایام الله دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی و سالروز پیروزی انقلاب به سوره انسان اشاره کرد و گفت: الگوهای شاخص های حیات طیبه  قرآنی باتوجه به فلسفه آفرینش انسان و نقش خانواده در جامعه و زن درخانواده درتحقق حیات طیبه و تمدن اسلامی است و فلسفه راه اندازی این همایش بین المللی هم تبیین همین نقش با حضور فرهیختگان حوزه و دانشگاه در ایجاد یک تحول مطلوب درجامعه است.
عضو کمیته عملی همایش افزود: خانواده محوری مورد تاکید دین مبین اسلام است و مقام معظم رهبری نیز در همه تصمیمات و برنامه های نظام اسلامی به این اصل اساسی توجه و اهتمام جدی دارند.
استاد حکیم تاکید کرد: در این نشست محورهای مختلفی اعلام شده که جایگاه زن و خانواده را در تحقق حیات طیبه متجلی سازد و برگزاری موفق آن منجر به بازشدن باب گفتگو و امکان اضافه نمودن محورهای جدید و مفید در این راستاست.
این استاد حوزه های علمیه و دانشگاه تصریح کرد: برای ارتقاء سطح علمی همایش و عملی شدن اهداف با نهادینه کردن مفاهیم مطلوب و ایجاد تحرک لازم در میان ارباب مذاهب اسلامی، نیازمند متخصصان همه علوم هستیم و امیدواریم منابع تحقیق و پژوهش را بتوانیم گسترده به خدمت گرفته و در راستای این مهم گام برداریم.
عضو هیئت عملی جامعه المصطفی با اشاره به تجربه موفق گروه تخصصی فقه خانواده جامعه المصطفی العالمیه و دوره های فشرده راه اندازی شده توسط مجمع جهانی اهل بیت (ع) در داخل و خارج از کشور و راه اندازی سایت تخصصی خانواده اسلامی در پورتال مجمع جهانی اهل بیت(ع) و برنامه اف لاین سایت خانواده اسلامی، امکان تهیه و تدوین مقالات علمی، ترویجی و علمی، پژوهشی را فراهم کرده است.
وی همچنین با استماع دیدگاه های شرکت کنندگان، نظرات و پیشنهادات و شیوه برگزاری باشکوه نشست را تشریح کرد و مقرر شد با ایجاد صفحه ای در فضای مجازی، مقالات و کتاب های مورد نیاز محققان ارسال شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مجتمع آموزش عالی بنت الهدی
قم، خ انقلاب، بعد از گلزار شهدا، مجتمع آموزش عالی بنت الهدی
كدپستي: 94536 - 37158
فاكس: 00982537208978
hodainfo@miu.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي مجتمع آموزش عالی بنت الهدی ( س ) محفوظ است.
کل بازدید ها: 306286 بازدید امروز: 225