يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧
صفحه اصلی > اخبار 


بازدید 30 نفر از طلاب و کارکنان حوزه علمیه کشور افغانستان

تعداد بازدید: 70

واحد گزارش: 30 نفر از طلاب و کارکنان حوزه علمیه کشور افغانستان صبح امروز از مجتمع آموزش عالی بنت الهدی بازدید نمودند.


به گزارش واحد روابط عمومی و بین الملل، در حاشیه این بازدید، «سرکار خانم زاملی»، کارشناس ارتباطات و بین الملل، در ابتدا به معرفی اجمالی از مجتمع آموزش عالی بنت الهدی پرداخت و گفت: «مجتمع آموزش عالی بنت الهدی میزبان 1500 طلبه از 82 ملیت است.

ایشان با اشاره به اینکه طلاب به محض ورود به مجتمع وارد دوره 6 ماهه الی یکساله زبان فارسی می شوند، ابراز داشت: «بعد از این دوره، به تناسب شرایط، هر طلبه وارد دوره های تمهیدیه، کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکتری می شود. طلاب در 11 رشته تحصیلی مختلف معارف اسلامی، تاریخ اسلام، زبان و ادبیات عرب، علوم قرآن و حدیث، مطالعات زنان، علوم تربیتی، فقه و اصول، حقوق، کلام اسلامی، فقه خانواده، زبان و ادبیات فارسی، مشغول به فراگیری علوم اسلامی هستند.».

وی ادامه داد: «همچنین به تناسب رشته های تحصیلی، گروه های علمی - تربییتی در مجتمع با هدف برنامه ریزی محتوایی امور آموزشی، پژوهشی و فرهنگی - تربیتی راه اندازی شده اند.»

کارشناس بین الملل به دیگر فعالیت های پژوهشی و فرهنگی - تربیتی مجتمع اشاره کرد و گفت: «در کنار آموزش طلاب، فعالیت های مختلف فرهنگی تربیتی مانند تشکل های فرهنگی، آموزش های کاربردی، فعالیت های قرآنی، ورزشی، اردوهای کوتاه مدت و بلندمدت و ... برگزار می شود. همچنین فعالیت های مختلف پژوهشی مانند خدمات کتابخانه، انجمن های پژوهشی، کارگاه های کارورزی، فصلنامه پژوهشی مطالعات زنان و خانواده و شمیم هدی و .... نیز از برنامه های دیگر این مؤسسه به شمار می آید».

یاد آور می شود در پایان این بازدید میهمانان از کتابخانه، مهد کودک و تشکل های ملیتی بازدید به عمل آوردند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مجتمع آموزش عالی بنت الهدی
قم، خ انقلاب، بعد از گلزار شهدا، مجتمع آموزش عالی بنت الهدی
كدپستي: 94536 - 37158
فاكس: 00982537208978
hodainfo@miu.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي مجتمع آموزش عالی بنت الهدی ( س ) محفوظ است.
کل بازدید ها: 306278 بازدید امروز: 217