يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 


پیام رئیس جامعه‌المصطفی به مناسبت آغاز سال تحصیلی

تعداد بازدید: 197

واحد گزارش: آیت‌الله‌ اعرافی، به مناسبت آغاز سال تحصیلی 98-97 پیامی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل، متن پیام ایشان بدین شرح است:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
آغاز سال تحصیلی جدید را به همه المصطفائیان در ایران و جهان تبریک می‌گویم و ایام سوگواری سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و یاران باوفای آن حضرت را تسلیت عرض می‌کنم و صمیمانه از همه مدیران، کارگزاران، استادان، طلاب و دانش‌پژوهان ارجمند تقدیر و تشکر می‌نمایم و برای همه آنان در سال جدید و طلیعه بهار تحصیل و تهذیب، آرزوی سعادت و موفقیت روزافزون دارم.
اینک، به فضل الهی، المصطفی به مثابه حوزه‌ای پیشرو، بالنده و بین‌المللی، چونان درختی تناور و شبکه‌ای آبرومند به بار نشسته و قله‌های بلندی را فتح کرده است. ضمن تضرع و سپاس به پیشگاه خداوند متعال، برای رشد بیشتر و شتاب فزون‌تر نکاتی را در طلیعه بهار علم و  دانش تقدیم می‌نمایم:
1. آسیب‌شناسی و بازنگری و اصلاح و تکمیل، شرط لازم پیشرفت و جهش‌های بزرگ است. المصطفی نباید به وضع موجود قانع باشد و آسیب و چالش‌ها را نبیند، بلکه باید همواره با نگاه جامع و نقد دقیق، خود را بازشناسی و بازسازی نماید و افق‌های برتر را ترسیم و تحولات بنیادی را پایه‌ریزی و در همه ابعاد، شکوفایی فزون‌تر را هدف‌گیری و همه اسناد و برنامه‌های خود را بازسازی و اجرا نماید.
2.استواری و شکیبایی در برابر تنگناها و دشواری‌ها در سطح کلان نهادی و در همه لایه‌های سازمانی، ضرورت دیگر پیشتازی و پیشگامی غلبه بر موانع و آسیب‌ها و فتح قله‌های بلندتر است. المصطفی در مسیر آرمان‌های بلند الهی و ایمانی و انسانی خود و برای هدایت بشریت به سوی آنها باید توان نواندیشی و بازآفرینی و مقاومت هوشمندانه و انعطاف حکیمانه را در همه شرایط داشته باشد و به هیچ بهانه و سوژه‌ای نباید از آرمان‌های بلند و اهداف ترسیم‌شده کوتاه آید.
3. مشارکت و هم‌افزایی و همدلی و صمیمیت همه عناصر این نهاد بزرگ الهی و معنوی و معرفتی و تعامل و همکاری همه مدیران و کارگزاران و استادان و طلاب و کارکنان المصطفی در ایران و همه کشورها، مؤلفه‌ مهم دیگری است که اکنون از همه ما و شما انتظار می‌رود بدان اهتمام ورزیم و این رکن مهم باید بر پایه‌های معرفت، اخلاص، ایثار، دانش، بینش و اخلاق والای الهی و اسلامی و قرآنی استوار شود.
4. همه استادان ارجمند و طلاب عزیز و گروه‌های علمی و سایر بخش‌ها را به تقویت پایه‌های علمی و بهره‌گیری از سنت‌ها و آداب اصیل حوزه‌ای و بهره‌گیری از همه ابزار‌ها و فناوری‌های نوین در راستای عمق بیشتر و کیفیت بالاتر و نتیجه‌بخشی فزون‌تر فرامی‌خوانم و بر اهتمام به تعمیق همه برنامه‌ها در راستای پرورش چهره‌های برتر و ممتاز و نقش‌آفرین و تولیدات گره‌گشا برای جهان معاصر تأکید می‌ورزم.
5. منطق المصطفی، منطق عقل و حکمت و معرفت زندگی‌ساز و نجات‌بخش برای انسان و جهان معاصر است و در این راه، ما ملتزم به گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها و تعامل و تعاطف میان مذاهب اسلامی بر مبنای هویت یگانه الهی و اسلامی و اندیشه تمدن اسلامی هستیم و همه اشکال تحمیل مذهبی و نزاع‌های طائفی و تکفیر و افراط مذهبی را نفی می‌کنیم و براساس گفتمان انقلاب شکوهمند اسلامی، نظام معرفتی و اخلاقی و رفتاری خود را تنظیم می‌نماییم.
6. در آفاق بلند و پیش روی این نهاد وزین و فخیم، مرجعیت علمی و معرفتی تصویر شده است و در این راستا اصول ذیل دارای اهمیت است:
یکم: تولید فکری و گسترش اندیشه‌ورزی و نظریه‌پردازی و ارتقای دست‌آوردهای پژوهشی در همه ارکان و برنامه‌ها و قلمروها، به ویژه در پایان‌نامه‌‌‌ها، مقالات، مجلات و تألیفات.
دوم: تعمیق و توسعه نظام آموزشی و رشته‌های علمی براساس طرح نوین آموزشی و نیز تقویت و توسعه آموزش‌های تکمیلی و تخصصی در حوزه کاربردی و مهارتی و کوتاه‌مدت و مجازی براساس الگوی شبکه‌های اجتماعی و فرهنگی.
سوم: اهتمام فزاینده به رشد جامع شخصیت و ارتقای معنوی و اخلاقی دانش‌پژوهان براساس نظام جامع تربیتی و ارزش‌های متعالی حوزه‌ای و متناسب با نیازهای جهان معاصر.
چهارم: گسترش تعاملات و ارتباطات با ادیان، مذاهب، فرهنگ‌ها و نهادهای فرهنگی و علمی با تأکید بر نقش فعال و سازنده المصطفی و حضور سنجیده دانش‌آموختگان در گفتمان‌های علمی و فرهنگی جهان و بهره‌گیری از همه نظرات و فناوری‌های نوین در نشر معارف الهی در جهان.
پنجم: تقویت ابعاد بین‌المللی المصطفی و کمک به حوزه‌های علمیه و نهادهای حوزه‌ای در ارتقای بعد بین‌المللی حوزه‌های علمیه و نقش‌آفرینی عزتمندانه و هم‌افزایی فزاینده با نهادهای علمی در ایران و جهان، به ویژه با نهادهای حوزه‌های و تقویت مبانی و ارزش‌ها و هویت راقی حوزه‌ای در همه اضلاع و ارکان المصطفی و عنایت خاص به رهنمود‌های مراجع عظام و بزرگان اسلام، به ویژه اندیشه‌های امام راحل(ره) و رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی).
در پایان و ضمن تقدیر و سپاس مجدد از همه استادان ارجمند و طلاب عزیز و مدیران و کارکنان گرامی، سالی سرشار از توفیقات الهی و عنایات نبوی و ولوی و توجهات حضرت ولی‌عصر(ارواحنا فداه) و پیشرفت‌های چشم‌گیر را برای المصطفی و المصطفائیان از خداوند متعال مسئلت دارم و از همه کاستی‌ها و قصورها و پوزش می‌خواهم و عزت و پیروزی مسلمانان و موحدان و مستضعفان را از خداوند منان خواهانم.
و آخر دعوینا ان الحمدلله رب‌العالمین
علیرضا اعرافی
رئیس جامعه‌المصطفی‌العالمیه
شهریورماه 1397
 
 
 
 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مجتمع آموزش عالی بنت الهدی
قم، خ انقلاب، بعد از گلزار شهدا، مجتمع آموزش عالی بنت الهدی
كدپستي: 94536 - 37158
فاكس: 00982537208978
hodainfo@miu.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي مجتمع آموزش عالی بنت الهدی ( س ) محفوظ است.
کل بازدید ها: 385381 بازدید امروز: 25