صفحه اصلی > پژوهش > پایان نامه های ارشد > عوامل تحکیم روابط زوجین در قرآن و حدیث با تاکید بر جامعه پاکستان 

عنوان:

عوامل تحکیم روابط زوجین در قرآن و حدیث با تاکید بر جامعه پاکستان

نام و نام خانوادگی:

معصومه شرف الدین

گروه:

تفسیر و علوم قرآن

تابعیت:

پاکستان

کد تحصیلی:

1252825

محل تحصیل:

مؤسسه آموزش عالی بنت الهدی

رشته:

تفسیر و علوم قرآن

استاد راهنما:

سید جعفر حق شناس

استاد مشاور:

فاضل حسامی

تاریخ دفاع:

1395/12/04

تعداد صفحات:

253

تعداد منابع:

157

کلید واژه های پایان نامه :

عوامل تحکیم، روابط زوجین، استحکام خانواده.

چکیده پایان نامه:

پیوند زناشویی مناسب‌ترین پیوند برای تأمین نیازهای روحی، جسمی و بهترین بستر برای تأمین امنیت و آرامش روانی است. بااین‌حال در عصر کنونی و در کشوری مثل پاکستان، پیوند زوجین دچار مشکلات و چالش‌هایی شده است که کم‌کم آن را به سستی و تزلزل می‌کشاند و از آنجایی‌ که قرآن و روایات به‌عنوان (ثقل اکبر) و (ثقل اصغر) عالی‌ترین راهنمای بشر و بهترین هدایتگر در این میسر است در این پایان نامه، موضوع مورد بحث براساس آیات و روایات وبا تأکید بر کشور پاکستان بررسی خواهد شد تا با بهبود استحکام روابط زوجین زمینه را برای سلامت اخلاقی جامعه فراهم نماید.

روش تحقیق توصیفی، تحلیلی است و جمع‌آوری مطالب در دو مرحله است؛ مرحله اول جمع‌آوری اطلاعات میدانی است که فرم‌هایی در کشور پاکستان و پاکستانی‌های مقیم ایران توزیع‌شده و بعد از آن نیز در مرحله دوم، مطالب کتابخانه‌ای جمع‌آوری‌شده است که در چهار فصل ارائه‌شده است.

در فصل اول کلیات و مفاهیم موضوع بیان شده است و در فصل دوم  عوامل درونی تحکیم روابط زوجین بیان شده که مهم‌ترین عامل تحکیم روابط زوجین چگونگی انتخاب رابطه‌ها و دادوستد عاطفی، برخوردها و گفتارها معرفی شده است و درفصل سوم عوامل بیرونی که از طرف خانواده، اجتماع بر روابط زوجین تاثیر گزار هست بیان شده است ودر فصل چهارم آمار‌های میدانی تحلیل‌شده است.

 


کل بازدید ها: 373253 بازدید امروز: 115